Facebook je do sedaj od uporabnikov zahteval, naj bi bili stari vsaj 13 let, sicer je uporaba tega socialnega omrežja zanje prepovedana. Vsi pa vemo, kako enostavno je na spletu lagati o letih. Iz tega razloga je tudi uporabnikov, ki so mlajši od 13 let na tem socialnem omrežju ogromno. Po drugi strani pa je tukaj tudi čedalje več staršev, ki že majhnim otrokom dovoljujejo uporabo pametnih telefonov in tablic, zato je čedalje manj ovir, ki bi jim preprečevale dostop do teh spletnih storitev. Facebook si je zato omislil novo aplikacijo, ki bo namenjena zgolj mlajšim uporabnikom.
Delovanje Facebooka za otroke
Pred uporabo aplikacije bo obvezna pridobitev dovoljenja s strani staršev. Aplikacija pa ne bo zbirala podatkov, ki bi bili namenjeni ciljnemu oglaševanju, tako kot se to dogaja pri uporabi običajnega Facebooka. Ko bosta dva otroka želela vzpostaviti povezavo med sabo, bodo prošnjo o prijatejstvu morali potrditi starši obeh otrok. Šele nato bo med njima mogoča izmenjava sporočil, slik, videoposnetkov in ostalih vsebin.
Aplikacija bo prilagojena otrokom, tako da bo vsebovala nekatere zabavne elemente in igre, hkrati pa bo onemogočala uporabo nekaterih storitev, ki so za mlajše uporabnike manj primerne.
Koristi za Facebook
Številni menijo, da ima Facebook v ozadju načrt. Glede na to, da je profil otroka narejen preko starševega, naj bi se podatki o vsebini pogovora med otroki uporabljali za ciljno oglaševanje pri profilu odraslega. Druga teorija je, da naj bi ob dopolnjenemu 13. letu otrok začel dobivati oglase na podlagi predhodnih pogovorov. Na Facebooku ta namigovanja zanikajo, saj aplikacija za mlajše ni povezana z običajnim Facebookom, na različici za mlajše tudi ni podatka o starosti uporabnika. Ko bo otrok dopolnil 13 let, bo zaprl ta račun in si ustvaril čisto novega na ustaljen način, pravijo.
Facebook pa bo s to potezo gotovo dosegel, da mu bodo otroci, zaradi uporabe aplikacije v zgodnji fazi, ostali zvesti tudi vnaprej. Hkrati pa bo s to pridobitvijo konkuriral snapchatu, ki velja za bolj priljubljenega med mlajšimi generacijami.
Vir: dnevnik.si