V vseh primerih je bil cilj prevare pridobiti žrtvine podatke in prenos zlonamerne aplikacije na njen osebni računalnik. V primeru napada na Facebook je po tej spletni mreži krožilo sporočilo z naslovom “Hello”, ki je vabilo na različne spletne strani s končnico “.at”. S klikom na povezavo je bila žrtev preusmerjena na prvo, vpisno stran Facebooka, ki pa je bila le oblikovna kopija. Vpis preko take strani so prevaranti izkoristili za krajo gesla in uporabniškega imena, se z njima avtomatično vpisali na žrtvin Facebook profil, spremenili geslo in s tem preprečili dostop lastniku profila ter razposlali škodljiva sporočila vsem prijateljem oškodovane osebe.
Facebook se brani in zagotavlja, da so posodobili vse varnostne ukrepe ter da je bilo število uporabnikov prizadetih v teh napadih minimalno.
Krajo informacij uporabnikov Facebooka so prevaranti v nedavnem primeru phisinga uporabili kar za direktno nakazilo denarja. Žrtvam so z zamenjavo gesla onemogočili dostop do profila ter vsem njenim prijateljem razposlali sporočilo, da potrebuje denar, ker je na poslovnem potovanju izgubila denarnico in telefon. Zvesti prijatelji so, nevede, da se za profilom skriva druga oseba, priskočili na pomoč in ostali brez nekaj dolarskih stotakov!
Vir: new.zdnet.co.uk